Ardo Arusaar sai Saksamaa GP-l viienda koha

Ardo Arusaar sai Saksamaa GP-l viienda koha

Maadluse GP-turniiril Dortmundis osales kolm eestlast, parimana sai Ardo Arusaar kehakaalus kuni 98 kg 5. koha.Raskekaalus, kuni 130kiloste meeste seas kaotas maailmameister Heiki Nabi sakslasele Eduard Poppile, too omakorda aga kohe järgmise matši ja nõnda oli ka eestlase võistlus lõppenud.

“Heiki sai kaks hoiatust, vastane ühe. Teine hoiatus toob kaasa ka tehnilise punkti vastasele ja see otsustaski,” kommenteeris treener Henn Põlluste. “Eks sakslast toetati kodus veidi, kuid Heiki ei suutnud ise midagi teha ega olnud ka aktiivsuse poolest silmnähtavalt üle.”Juhendaja sõnul ei saa praeguse ettevalmistusperioodi tõttu üle pabistama hakata. “Heikil jäi natuke puudu. On jäänud juba kolmel viimasel võistlusel järjest, ja see teeb murelikuks, sportlane ise peab endasse vaatama,” tõdes Põlluste.

Juuli keskel osalevad eestlased turniiril Poolas, nädal hiljem on Nabil veel kutse Bakuus peetavale GP kuldsele finaalile – need on viimased võistlused enne septembrikuist MMi.

Arusaare viis loos Dortmundis esmalt kokku armeenlasest Euroopa meistri Artur Aleksanjaniga, kellelt tuli vastu võtta kaotus. Et too jõudis finaali (lõpuks võitis sellegi turniiri), jätkas eestlane lohutusringis, kus alistas esmalt ungarlase Adam Varga, kuid pronksimatšis pidi tunnistama soomlasest EM-hõbeda Rami Hietaneni paremust.

“Ardo tegi korraliku võistluse. Ungarlasest oli ta aktiivsusega üle, kõvadele meestele kaotas aga tasavägistes matšides,” hindas Põlluste.

Kuni 71 kg kaalus piirdus Rauno Pajuviidik ühe matšiga soomlase Lari Hirvi vastu.

Kommentaarid

Scroll To Top