Ardo Arusaare tagasitulek tõstis tema ERR spordiuudiste lugejate lemmikuks!

ERR-i spordiportaali lõppenud nädala tegijaks valis toimetus Tallinna Levadia jalgpallimeeskonna, kes kindlustas oma kaheksanda Eesti meistritiitli.

Lugejate südamed võitis aga maadleja Ardo Arusaar, kes võitis Kristjan Palusalu mälestusvõistlused kreeka-rooma maadluse raskekaalus.

Tugevat konkurentsi pakkusid nii toimetusesiseses kui ka lugejate hääletuses vehkleja Nikolai Novosjolov ja võrkpallur Oliver Venno. Arvestatavalt said hääli ka Kalev/Cramo korvpallimeeskond ja jalgpallur Konstantin Vassiljev.

Kandidaadid olid:

Tallinna Levadia jalgpalliklubi tuli klubi ajaloos 8. korda Eesti meistriks. Tiitli kindlustas Levadia 3:0 võit Infoneti üle. 11. ja 77. minutil oli täpne Igor Subbotin ja 60. minutil Ingemar Teever.

Oliver Venno on Venemaa meistrivõistluste superliiga esimese mänguvooru lõppedes maailma tugevaima võrkpalliliiga suurim skooritegija. Permi Prikamje 3:2 võidumängus Nižni-Novgorodi Gubernija üle lõi eestlane maha 29 palli.

Konstantin Vassiljevi koduklubi Permi Amkar võitis Venemaa jalgpalli kõrgliigas Moskva Dinamo meeskonda 2:1. Suurepärase mängu teinud Vassiljev viis 23. minutil Amkari juhtima ja andis 31. minutil Dmitri Belokurovile väravasöödu.

Valitsev Eesti korvpallimeister Kalev/Cramo avas VTB Ühisliigas võiduarve, kui alistas Tallinnas Donetski meeskonna 86:80.

Ilja Nikolajev püstitas pühapäeval Frankfurdi maratonil uueks isiklikuks rekordiks korraliku 2:17:31, täites sellega ühtlasi ka järgmise aasta Zürichi EM-võistluste normi (2:20). Tegemist on ajaga, millest Eesti maratonijooksjatest on kõigi aegade jooksul kiirem olnud vaid Pavel Loskutov ning Meelis Veilberg.

Nikolai Novosjolov võitis Venemaal Peterburis peetavatel võitluskunstide maailmamängudel meeste epees kuldmedali, kui alistas finaalis ungarlase Gabor Boczko 15:6. Julia Beljajeva võitis naiste epees hõbemedali.

Sander Pärn – Ken Järveoja said autoralli MM-etapil Hispaanias Junior WRC klassis kolmanda koha ja saavutasid selles klassis hooaja kokkuvõttes neljanda koha.

Saksamaa käsipallimeistrivõistluste kõrgliigas alistas TSV Hannover-Burgdorf kodus TBV Lemgo 33:26 (16:13). Eesti koondise kapten Mait Patrail viskas oma endise koduklubi vastu Hannoveri parimana seitse väravat.

Mongoolias juunioride fitnessi maailmameistrivõistlustel võistelnud Kristina Koroljak ja Endla Vaher tulid mõlemad oma pikkuskategooriates hõbemedalile.

Kristjan Palusalu mälestusvõistlustel kreeka-rooma maadluses naasis vigastuspausilt Ardo Arusaar, kes tegi seekord tavapärase -96 kg asemel kaasa raskekaalus ja alistas finaalis sakslase John Christiani.

Laupäeval HaanjaJala100 ultrajooksu võitnud Mari Boikov püstitas ühtlasi ka uue Eesti rekordi 9:50:27,6. Boikovi tulemus on 100 km jooksu Eesti naiste tipptulemuseks – seniseks rekordiks oli kakskümmend aastat tagasi Kaja Mulla poolt 100 km maailmameistrivõistlustel Torhoutis joostud 10:03.32.

Eesti koondislase Anu Ennoki koduklubi Salo LP Viesti alustas tänavust CEV Cupi kindla võiduga. Võõrsil mängiti tulemusega 3:0 üle Šveitsi klubi VC Kanti Schaffhausen. Särava partii tegi kogu kohtumise parim mängija Ennok, kes tõi 13 punkti (efektiivsus +6).