Euroopa mängude koondis maadluses Kreeka-Rooma maadluses Eerik Aps, Ardo Arusaar, Heiki Nabi ja Silver Tõgen, meeste vabamaadluses Aleksei Baskakov ja Ragnar Kaasik, naiste vabamaadluses Epp Mäe

Euroopa mängude koondis maadluses Kreeka-Rooma maadluses Eerik Aps, Ardo Arusaar, Heiki Nabi ja Silver Tõgen, meeste vabamaadluses Aleksei Baskakov ja Ragnar Kaasik, naiste vabamaadluses Epp Mäe

Eesti Olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee kinnitas tänasel koosolekul 59 sportlase nimed, kes esindavad Eestit esimestel ajaloolistel Euroopa mängudel.

Eesti delegatsiooni juhi Martti Raju sõnul on 97-liikmeline Euroopa mängude delegatsioon suurim, mille EOK olümpiale või teistele võistlustele lähetanud on. „Koondisesse kuuluvad nii olümpiamängudel kui ka maailmameistrivõistlustel karastunud sportlased, aga ka noored, kellel on võimalus tõestada end oma esimesel suurvõistlusel. Mina julgen öelda, et Eesti on esimestel Euroopa mängudel väärikalt esindatud,“ ütles Raju.

 EOK täitevkomitee nimetas Eesti lipukandjaks Euroopa mängude avatseremoonial maadleja Heiki Nabi. „Olümpiamängude hõbemedali võitja ning kahekordne maailmameister on kahtlemata üks Eesti koondise liidritest ja soliidne valik esimest korda toimuvate Euroopa mängude avatseremoonial Eesti lippu kandma,“ lisas Seli.EOK president Neinar Seli tõi välja, et Euroopa mängud on paljudele koondislastele olulised ka järgmise aasta Rio olümpiamänge silmas pidades. „Ainult 3×3 korvpalli meeskonna, vehklejate ja sulgpallurite jaoks ei ole Euroopa mängud seotud olümpiakvalifikatsiooniga. Kõigil teistel on võimalik võistelda kas olümpiakoha, reitingupunktide või pääsu eest maailmameistrivõistlustele, kust omakorda on võimalik olümpiale kvalifitseeruda,“ ütles Seli.

Eesti on esindatud üheteistkümnel spordialal kavas olevast kahekümnest. Eesti delegatsiooni koosseisu arvati järgmised sportlased ja taustajõud.

· 3×3 korvpall: meeskond koosseisus Martin Dorbek, Renato Lindmets, Ardi Oja ja Siim Raudla, taustajõud Elo Heinaste ja Raido Ringmets

· Jalgrattasport: BMX-is Ketlin Tekkel, maanteesõidus Martin Laas, Aksel Nõmmela, Risto Raid, Liisi Rist ja Mihkel Räim, maastikukrossis Martin Loo ja Maaris Meier, taustajõud Heiki Lomp, Martin Puusepp, Allan Rior ja Jaan Veeranna ning meeskonnajuht Toivo Suvi

· Judo: Iljas Avir, Aleksandr Marmeljuk, Juhan Mettis, Grigori Minaškin, Künter Rothberg, Jevgeni Salejev ja Kristjan Tõniste, treenerid Aleksei Budõlin ja Aavo Põhjala

· Laskesport: Meelis Kiisk, Peeter Olesk, Veera Rumjantseva ja Anžela Voronova, treenerid Ranno Krusta ja Aleksandr Makarov

· Maadlus: Kreeka-Rooma maadluses Eerik Aps, Ardo Arusaar, Heiki Nabi ja Silver Tõgen, meeste vabamaadluses Aleksei Baskakov ja Ragnar Kaasik, naiste vabamaadluses Epp Mäe, taustajõud Rain Aleksandrov, Aleksei Hapov, Ivar Kotkas, Toomas Proovel ja Henn Põlluste ning meeskonnajuht Antti Lepik

· Poks: Kaupo Arro, Andrei Hartšenko, Ainar Karlson ja Rain Karlson, treenerid Aleksandr Jegorov ja Ervin Kade

· Rannavõrkpall: meeskond koosseisus Kristo Kollo ja Rivo Vesik, treener Kristjan Kais

· Sulgpall: Kristin Kuuba, Raul Must, Helina Rüütel ja Kati Tolmoff, treenerid Toomas Mäekala, Mart Mäerand ja Mart Siliksaar

· Triatlon: Aleksandr Latin ja Kaidi Kivioja, treener Margus Tamm

· Ujumine: Maksim Akavantsev, Kertu Ly Alnek, Andrei Gussev, Silver Hein, Werner-Erich Kulla, Margaret Markvardt, Karel Seli, Cevin Anders Siim, Daniel Zaitsev ja Nikita Tšernõšev, treenerid Mihhail Krupnin ja Oleg Labzin ning meeskonnajuht Riho Aljand

· Vehklemine: Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu, Katrina Lehis ja Nikolai Novosjolov, taustajõud Enn Eichelmann, Kaido Kaabermaa, Samuil Kaminski, Viktor Kirpu ja Natalja Kotova

· Vibusport: Jaanus Gross ja Laura Nurmsalu, treener Aune Varik

Eesti delegatsiooni juht on Martti Raju, delegatsiooni juhi abi Merle Kaljurand, pressiatašee Aire Veskimäe, spordiarst Krista Veevo ja füsioterapeut Kristi Singi.

Kommentaarid

Scroll To Top