FILA muutis maadlusreegleid ning arvas välja MMA ja lukumaadluse

FILA muutis maadlusreegleid ning arvas välja MMA ja lukumaadluse

Moskvas toimunud rahvusvahelise maadlusföderatsiooni FILA kongressil võeti vastu mitmeid radikaalseid otsuseid, mis peaksid aitama organisatsiooni fokusseerida konkreetsematele aladele ning neid efektiivsemalt arendada. Ja mis peamine – hoida maadlus olümpiamängudel. FILA presidendiks valiti Nenad Lalovic Serbiast.

FILA otsustas, et ei tegele enam peale 2013 aastat MMA ehk sportliku vabavõitluse ja lukumaadluse ehk grapplinguga (nii kimonoga kui ilma). Samal ajal jäävad organisatsiooni lisaks klassikalistele maadlusaladele (kreeka-rooma ja vabamaadlus ning naistemaadlus) alles rannamaadlus ja pankraation.

FILA võttis vastu ka uuendatud maadlusreeglid.

Olulisemad muudatused:
- Kumulatiivne punktide lugemine (varasemalt loeti kolmandike võite)
- Matš koosneb kahest kolmeminutilisest perioodist ehk poolajast
- Mahaviimise eest saab vabamaadluses kaks punkti, mis teeb temast väärtuslikuma elemendi kui matilt välja lükkamise või karistuse
- Tehnilise ülekaaluga kaotuse jaoks peab vabamaadluses vahe olema 10 punkti, kreeka-rooma maadluses 7 punkti
- Vabamaadluses: esimene passiivsuse-hoiatus on suuline. Teise hoiatuse puhul pannakse käima 30 sekundit, mille jooksul hoiatatu peab punkti võtma. Vastasel juhul antakse vastasele punkt. Kui kumbki maadleja ei ole poolaja 2 minuti jooksul punkti saanud, siis valib kohtunik passiivsema sportlase ise.
- Kreeka-rooma maadluses saab vastane valida peale teist passiivsus-hoiatust kas parterasendi või püsti jätkamise. Kolmas hoiatus annab vastasele punkti ja neljas toob endaga kaotuse.

Reeglid rakendatakse koheselt.

Link originaal allikale: http://www.fila-official.com/index.php?lang=en

Tõlkis: raskesport.ee

Maadlus.ee matil näeme!

Kommentaarid

Scroll To Top