Heiki Nabi on uute reeglite osas äraootaval seisukohal

Heiki Nabi on uute reeglite osas äraootaval seisukohal

Tõenäoliselt kinnitatakse juba veebruari lõpus toimuval rahvusvahelise maadlusliidu koosolekul kreeka-rooma maadluse reeglimuudatused. Peamise uuendusena väheneb partermaadluse tähtus, samuti ei anta matilt välja lükkamise eest enam punkte ning kolm hoiatust ei tähenda automaatset kaotust.

Kolmel järjestikusel aastal raskekaalus tiitlivõistlustelt medali võitnud Heiki Nabi muudatuste osas kindlat seisukohta veel kujundanud pole.

“Reeglitega on alati see, et kui need muudetakse ära, siis on võrdne seis, sest kõik mehed peavad selle järgi joonduma. Aga miks ma täna ei oska täpselt öelda, mis ma sellest arvan, siis esiteks pole need veel kinnitatud. Teiseks, ees on veel kolm-neli võistlust, kus neid proovitakse ja siis alles kujuneb välja, kuidas hindamiskriteeriume hakatakse kujundama,” lausus Nabi intervjuus Vikerraadiole.

“Selles mõttes on hästi raske öelda, kas jääbki nii nagu praegu need kolm põhilist muutust on või ei jää. Aga ma arvan, et kui need reeglid tulevad sellised, et püstimaadluses väljalükkamine ei ole enam punkt, partermaadlus kaob ära – siis ongi nii ja peame sellega kohanema.”

Nabile pole muudatustega kohanemine võõras. Alles eelmisel aastal viidi raskekaalu ülempiir 120 kilogrammilt 130-le. Kui paljudest konkurentidest kergemale Nabile tähendas kaalukategooria ülempiiri tõstmine rasket tööd, siis treener Henn Põlluste on avaldanud lootust, et seekordsed reeglimuudatused võiksid Nabile paremini sobida.

“Ühest küljest on alati muutus hea, sest pead mõtlema, kuidas jälle hakkama saada. Kui on kogu aeg ühesugune süsteem, siis muutud mugavaks ja jääd liigselt loorberitele puhkama. Igasugune muutus tekitab olukorra, et mis mina pean nüüd tegema, et läbi lööksin,” ütles Nabi.

“Ma usun, et kindlasti on ta kasuks ka. Kui need muutused tulevad ja kui sundparterit enam ei ole, siis minul oli kindlasti parteris all olles teinekord tugevate meestega raske kaitsta, kuna massid on nii palju suuremad. Kui see ära kaob, siis tuleb ilmselt oma püstitrumpi tugevdada, et olla edukas. Ma arvan, et võimalusi kindlasti on. Kuna mina aasta alguses ise nii palju ei võistle, siis ma ootan turniiride tulemused ja pildid ära, mida sa seal kohtunikud hindavad, mis kriteeriumid jäävad paika, siis ma saan enda sellist taktikat aasta lõpuks MM-iks vaatama.”

“Igatahes seda tean, et rahvusvahelise maadlusliidu siht on kindlasti sinnapoole seatud, et oleks rohkem heiteid ja aktiivsust püsti,” jätkas Nabi. “Sellepärast on ilmselt see parteri ärakaotamine, kuna vastasel juhul oli maadlejaid, kes püstimaadluses ootasid seda parterit – et püsti kuidagi ära olla ja parteris oma võte teha. Ilmselt kaotamise mõte ongi, et oleks püsti rohkem riskimisi, proovisimi ja punktide saamisi. Ma ei tea, kas see töötab. Aga siht on kindlasti, et see oleks aktiivsem ja vaadatavam.”

Nabi treeningud on sujunud hästi. “Muidugi on see algusjärk, kuna kaks nädalat on tugevalt tehtud ja praegu tunnen kehas väsimust. Võistlemise kohapealt: ilmselt teen veebruaris ühe võistluse ja märtsis on Eesti meistrivõistlused. Niimoodi ma alustan, aga kuna see aasta ei ole EM-i aprillis ja on Euroopa mängud juunis, siis selles suhtes saab sättida ja põhja ehitada.”

Kuula intervjuud

 Allikas: ERR Sport

Kommentaarid

Scroll To Top