Las Vegases toimuva maadluse MM otseülekanne! Täna maadleb Ardo Arusaar

Las Vegases toimuva maadluse MM otseülekanne! Täna maadleb Ardo Arusaar

7.-12. septembrini toimuvad USA-s Las Vegases maadluse maailmameistrivõistlused. Seekordsete tiitlivõistluste tähtsust tõstab asjaolu, et väljajagamisele lähevad esimesed Rio de Janeiro olümpiakohad maadluses.

Iga kehakaalu kuus paremat sportlast toovad oma riigile olümpiakoha. Veel saavad maadlejad võimaluse olümpiakohtasid püüda 2016. aasta kevadel toimuvatel kvalifikatsiooniturniiridel.

Las Vegases esindavad Eestit kuus sportlast. Tituleerituim neist on kreeka-rooma maadluse kahekordne maailmameister ja Londoni olümpiahõbe Heiki Nabi (-130 kg), kes võistleb 8. septembril.

Lisaks Heiki Nabile osalevad kreeka-rooma maadluses 2014.a. MM-i ja Londoni OM-i 8. koha mees Ardo Arusaar (-98 kg, 7. septembril) ja Alo Toom (-85 kg, 9. septembril).

Naistemaadluses on ainsa Eesti esindajana matile minemas Epp Mäe (-75 kg, 10. septembril), mulluse MM-i 5. koha ja tänavuse U-23 EM-i hõbeda omanik.

Vabamaadluses on võistlemas Aleksei Baskakov (-57 kg, 12.09) ja Ragnar Kaasik (-97 kg, 11.09).

Eesti sportlasi on Las Vegases abistamas kreeka-rooma maadluse peatreener Henn Põlluste, treener Ivar Kotkas, üldfüüsilise treener Aleksander Jairus ja füsioterapeut Toomas Proovel. Vastutusrikast kohtunikutööd teeb MM-il rahvusvahelise I-S kategooria kohtunik Peep Arold.

Kommentaarid

Scroll To Top