Põnevad faktid Euroopa suurimast noorte maadlusvõistlusest Tallinn Open

Põnevad faktid Euroopa suurimast noorte maadlusvõistlusest Tallinn Open

28. – 29. märtsil toimub Saku Suurhallis Euroopa suurim noorte maadlusvõistlus Tallinn Open 2015, kus ligi 1500 noort maadlejat 17 eri riigist võistleb medalite nimel naiste-, vaba- ja Kreeka-Rooma maadluses. Toome teieni kümme fakti, mis annavad mitte nii suurele maadlushuvilisele hea ülevaate, mis võistlusega on tegemist ja mis põnevat toimuma hakkab.

1)      Tallinn Open võistlejate arv on viimase viie aastaga kasvanud ligi 9 korda ja osalevate riikide arv 5 korda.

2)      Tallinn Open on osavõtjate arvult Euroopa suurim maadlusvõistlus ja maailmas veel kinnitamata andmetel neljas turniir.

3)      Maadlusmatšid toimuvad samaaegselt kaheteistkümnel matil.

4)      Kõige suuremate delegatsioonidega riigid: Eesti (587 sportlast), Soome (301), Läti (202) Venemaa (139).

5)      Kõige noorem võistleja on 6-aastane Ekku Tarkkio Soomest.

6)      Kõige kaugem osaleja tuleb New Yorgi osariigist USA-st.

7)      Eesti noormaadlejatest on stardis kaks värsket Eesti täiskasvanute meistrit ja kokku 24 Eesti meistrivõistluste medalivõitjat.

8)      Tallinn Open maadlusvõistlus korraldatakse juba 27. korda Eesti kuulsaima maadleja ja olümpiavõitja Kristjan Palusalu mälestuseks.

9)      Võistlustele järgneb Tallinnas 30. märts – 2. aprill kõigi aegade suurim maadluslaager, millest võtab osa ligi 150 noorsportlast üheteistkümnest riigist.

10)  Saku Suurhall on võistluse koduks esmakordselt, kuna see on ainus saal Eestis, mis mahutab ära niivõrd suure osavõtjaskonna.

Tallinn Open 2015 võistlused algavad mõlemal päeval kell 10.00 ning finaalid laupäeval orienteeruvalt kell 17.00 ja pühapäeval kell 15.00.

Tallinn Open 2015 piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis.

Kommentaarid

Scroll To Top